Remont łazienki - warto rozmawiać z właścicielem

O tym jak ważne są ustalenia między wykonawcą a zlecającym remont łazienki, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Każdy słyszał chyba humorystyczne albo czasem mało śmieszne historie o skuwaniu płytek czy ułożeniu ich nie do końca tak, jak życzyli sobie właściciele. Często wina leży po obu stronach. Wykonawca nie słuchał co mówił właściciel. Właściciel zapomniał powiedzieć albo nieprecyzyjnie wyjaśnił czego oczkuje.

Wychodzimy z założenia, że każdy element planwanego remontu łazienki należy dokładnie omówić z właścicielem. Zwłaszcza, gdy dotyczy to układania płytek glazury czy terakoty. Zdajemy sobie sprawę, że klient ma w głowie to jak widzi swoją łazienkę po remoncie ale nie zawsze potrafi to precyzjenie i w pełni przedstawić. Dlatego dokładnie pytamy, jak mają być ułożone płytki, jak kończyć ich układanie w przypadku gdy trzeba je ciąć w rogach pomieszczenia. Równie ważne co glazura, są fugi oraz ich grubość. Sposób układania płytek, należy koniecznie omówić szczegółowo, aby potem nie narażać właścicieli oraz siebie na niepotrzebny stres oraz koszty.

Podobnie z innymi elementami remontu łazienki. Wspólnie z właścicielami mieszkania czy też domu, w którym przeprowadzamy remont, powinniśmy ustalić gdzie będą wieszaki, lustra, oświetlenie oraz inne elemeny wykończenia.

Ostatnią ważną kwestią, która wymaga szczegółowego omówienia jest termin realizacji. Wszyscy wiemy, że remont łazienki jest jednym z najbardziej uciążliwych remontów dla mieszkańców. Poza hałasem czy pyłem, dochodzi brak wody czy brak możliwości skorzystania z toalety. Mniejszy problem jest, gdy remont wykonujey w domu, jakich dużo w Lęborku czy okolicy. Domy często mają dwie albo nawet więcej kondygnacji i można korzystać z drugiej łazienki. Uciążliwość remontu wzrasta, gdy dotyczy on łazienki w mieszkaniu w bloku, z czym często spotykamy się np. w Wejherowie. Dlatego jedną z naszych, kluczowych zasad jest trzymanie się zadeklarowanego terminu wykonania remontu. Klienci, niezależnie czy jest do dom w Lęborku, Redzie czy mieszkanie w Wejcherowie, mają wspominać nas jako wysokiej klasy fachowców a nie robotników, którzy kręcili się bez końca po ich domu.

inne wpisy na blogu:

Dzisiejszy fachowiec, to już nie tylko glazurnik

Profesjonalna firma remontująca łazienki musi nadążać za zmianami na rynku budowlano-remontowym. Dzisiejszy wykonawca remontu łazienki, to już nie tylko glazurnik. Układanie płytek od pewnego czasu stało się zaldwie jednym, często niewielkim, fragmentem całego remontu.

więcej